5 ranných rituálov do začiatku každého dňa

Autor: Herbalife Nutrition
5 ranných rituálov do zaciatku každého dna.

Pre mnohých z nás sú raňajky najdôležitejším jedlom celého dňa. Telo totiž ráno potrebuje dostatok energie, aby sa do nového dňa mohlo pustiť naplno. Raňajky bohaté na živiny, proteíny a komplexné sacharidy doplnia telu dostatok živín, ktoré potrebuje na obnovu po nočnom hladovaní.* Strava by sa mala skladať z obilnín, ovocia, zeleniny, vajec a gréckeho jogurtu. Pokiaľ si predsa len na klasických raňajkách veľmi nepotrpíte, môžete proteíny a nevyhnutné vitamíny a minerály doplniť lahodným kokteilom. Leto sa blíži, tak skúste niektorý z populárnych kokteilov Herbalife Nutrition, napríklad F1 s príchuťou lesného ovocia. 

 

Ranná šálka čaju

Mnohí z nás si nedokážu ráno bez šálky kávy ani predstaviť. Pokiaľ ale zápasíte s „kávovým dychom“, možno je čas vyskúšať niečo iné. Riešením je bylinný čaj! Prebuďte sa k osviežujúcemu bylinnému nápoju. Na začiatok svojej „kariéry“ milovníka bylinných čajov môžete vyskúšať niektorý z našich instantných bylinných nápojov. Tieto čaje majú nízky obsah kalórií, obsahujú kofeín, ktorý podporuje bdelosť a sústredenie, a môžete ich podávať horúce alebo studené. 

 

Šťastie vďaka zdraviu

To, čo aplikujeme na telo, je rovnako dôležité ako to, čo jeme alebo pijeme. Vitamíny C a E prispievajú k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Mali by sme dbať na pravidelnú aplikáciu pleťových prípravkov bohatých na antioxidanty, pretože voľné radikály sú všade okolo nás a telo si ich dokonca tvorí aj samo. Aplikácia pleťových prípravkov bohatých na antioxidanty každé ráno má teda zásadný význam. Skôr, ako ráno odídeme z domu, je dôležité použiť opaľovací krém, pretože sme vystavení slnečným lúčom aj vo chvíli, keď sa slnko schováva za mrakom. Bez ohľadu na počasie sa teda vyplatí zaradiť medzi rannú kozmetiku tiež náš vlastný ochranný hydratačný krém SPF 30.

 

H2O je správna cesta

O dôležitosti vody a celkovej hydratácii organizmu určite viete. Po prebudení telo potrebuje doplniť zásoby vody, ktorú počas spánku spotrebovalo, a pridaním vody k rannému jedlu udržíte príjem tekutín na správnej hladine. Pokiaľ ste dehydratovaní, nemôžete sa cítiť dobre. Experimentujte s príjmom tekutín, skúste ochutenú vodu, ktorá vás ráno pomôže naštartovať. Skvelým príkladom môže byť bylinný koncentrát z aloe s príchuťou manga, ktorým vode dodáte osviežujúce citrusové tóny. Zaraďte veľký pohár vody po prebudení medzi svoje každodenné zvyky.

 

Dopoludňajšie cvičenie

Ráno je perfektný čas na cvičenie, ktorým sa udržíte v zdravej forme. Vyhraďte si čas na rýchlu rannú prechádzku, desaťminútové cvičenie, alebo aj pár okruhov okolo bloku na bicykli. Nič vám nedodá viac energie, ako lepšia nálada po cvičení a s tým spojený mladistvý, rozžiarený vzhľad, s ktorým je začiatok každého dňa hneď veselší. Prestaňte posúvať budík. Postavte ho na druhú stranu miestnosti, aby ste museli vyliezť z postele, kým ho vypnete. Znie to ako nočná mora, že? Až si z toho ale urobíte zvyk, nebudete si tento spôsob vstávania môcť vynachváliť.

Začnite každý deň týmito zvykmi a ráno sa stane vašou najobľúbenejšou časťou dňa. Starostlivosť o telo a pokožku je veľmi dôležitá. Pamätajte si, že najzdravšie telo a najzdravšia pokožka sú vždy najkrajšie.

 

*O’Neil, C, et al. Vplyv raňajok na zdravie: Definícia a charakteristiky kvalitných raňajok.

J Acad Nutr Diet.2014 Dec;114