Aloe vera na upokojenie a osvieženie pokožky

Autor: Herbalife Nutrition
aloe vera na upokojenie a osvieženie pokožky.

S príchodom leta nastáva aj obdobie žabiek, slnečných okuliarov, grilov, letných šiat a ľadových drinkov za dlhých pokojných večerov. Leto sa iste najpríjemnejšie trávi niekde v parku alebo doma v záhrade, celodenný pobyt na slnku sa však neblaho podpisuje na našej pokožke.

Aloe vera je prírodný prostriedok, ktorý upokojuje pokožku, zvlhčuje ju a zabraňuje vysychaniu. Ide o sýtozelenú rastlinu s dužinatými listami pôvodom z Arabského polostrova, ktorá rastie v tropických, subtropických alebo suchých klimatických oblastiach po celom svete. 

Pretože nevyžaduje prílišnú starostlivosť, dá sa skvele pestovať aj v kvetináči ako izbová rastlina. Aloe vera však nie je iba pekná rastlina. Obsahuje gél, ktorý sa používa v mnohých kozmetických a pleťových produktoch, ako napríklad v našom jemnom, upokojujúcom a vysoko hydratačnom géle Herbal Aloe. 

 

Gél z Aloe vera obsahuje celý rad antioxidantov vrátane vitamínov C a E. Tento gél pokožku hydratuje a zvlhčuje, poskytuje jej ochranu a pôsobí liečivo. Gél môžete získať buď priamo z rastliny zoškrabnutím z ulomených listov a aplikovať ho priamo na pokožku, alebo je možné využiť produkty obsahujúce Aloe vera.

V súčasnosti je možné Aloe vera nájsť v celom rade kozmetických produktov. Často sa používa v kombinácii s ďalšími pleti prospešnými ingredienciami, ako je olivový olej alebo africké bambucké maslo, ktoré nájdete aj v našich dermatologicky testovaných a zvlhčujúcich krémoch na ruky, v telovom mlieku, sprchovacích géloch mydlách rade Herbalife Aloe. 

Posilňujúci šampón a kondicionér Herbal Aloe je bez parabénov a sulfátov, zato však obsahuje hydrolyzovaný pšeničný proteín, ktorý vašim vlasom dodá pevnosť, lesk a zdravý vzhľad.*

 

Aloe vera je možné využívať aj mimo letnej sezóny. Jeho účinky sú blahodarné po celý rok:

  •  liečenie menších rezných rán a ľahších popálenín
  •  upokojenie podráždenej pokožky
  •  hydratácia pokožky v rámci bežnej starostlivosti o pleť
  •  zvlhčenie suchej pleti

 

Neváhajte! Doprajte svojej pokožke trochu nehy, lásky a starostlivosti – či v lete, alebo kedykoľvek počas roka.

 

* Iba v kombinácii s posilňujúcim kondicionérom, nie v prípade neošetrených vlasov. Výsledky prevzaté zo štúdie o posilňovaní a lámavosti vlasov. Priemerná hodnota získaná z kombinovaného testu uskutočneného nezávislým výskumným laboratóriom na „poškodených“ vlasoch. Porovnával sa počet zlomených vlasov pred použitím a po použití posilňujúceho šampónu a kondicionéra Herbal Aloe.