Proteínová omeleta so špenátom

Autor: Herbalife Nutrition
proteínová omeleta so špenátom.

Jednou z vecí, ktorých máme teraz viac vďaka tomu, že väčšina z nás teraz pracuje z domova, je čas! Viac času ráno raňajkovať pri stole, čo by ste normálne nestihli kvôli rannému cestovaniu do práce. Tento recept je jednoduchý, plný chuti a je skvelým ľahkým jedlom. Pridajte zeleninu a proteín a urobte si slanú omeletu, ktorú budete chcieť jesť znovu a znovu!

Porcie: 5
Čas prípravy: 30 minúty
Ingrediencie:
 • 20 g F3 proteínový doplnok v prášku Herbalife Nutrition
 • 125 g gréckeho jogurtu bez tuku (nepoužívajte obyčajný jogurt)
 • 4 vaječné bielky
 • 2 polievkové lyžice vody
 • 30 g hladkej múky
 • 55 g mrazeného špenátu (rozmrazeného)
 • 2 polievkové lyžice bielych chia semienok
 • 1 čajová lyžička soli
Postup:
 1. Dajte jogurt, vaječné bielky a vodu do kuchynského robota alebo mixéra. Pridajte múku, proteínový prášok Herbalife Nutrition, špenát, chia semienka a soľ. Dôkladne miešajte, kým zmes nebude mať konzistenciu palacinkového cesta. *
 2. Na malú nepriľnavú panvicu nastriekajte nepriľnavý sprej na panvice (alebo vytrite trochou oleja). Rozohrejte panvicu na strednú až vysokú teplotu.
 3. Keď je panvica horúca, nalejte do nej 3 polievkové lyžice cesta a rýchlo (a veľmi jemne) rozprestrite cesto zadnou časťou kovovej lyžice do kruhu s priemerom 12 – 15 cm. Pečte omeletu z jednej strany, kým mierne nezhnedne. Opatrne otočte a pečte, kým nie je aj druhá strana mierne dohneda.
 4. Keď sú obe strany omelety hnedé, položte ju na papierový obrúsok alebo na ochladzovaciu mriežku a nechajte vychladnúť. Zopakujte tento postup so zostávajúcim cestom a pred ďalšou omeletou nastriekajte panvicu nepriľnavým sprejom, aby sa neprilepovala.

* Chia semienka vsiaknu veľa tekutiny: obzvlášť ak necháte zmes odstáť! Najlepšie je pripraviť cesto tesne pred tým, než budete robiť omelety. Pokiaľ cesto zhustne, zatiaľ čo vy varíte, pridajte trochu vody na zriedenie. Vždy pridávajte vodu po jednej polievkovej lyžici (dávajte si pozor, aby ste jej nepridali príliš veľa) a udržujte konzistenciu palacinkového cesta.

 

Výživová hodnota na porciu:
Energia (kcal) Tuky (g) Sacharidy (g) Cukry (g) Vláknina (g) Bielkoviny (g)
Na jednu porciu 86 2 7.7 1.0 1.7 9.8

Náš produkt má plnú nutričnú hodnotu opísanú na etikete produktu, iba ak je pripravený podľa inštrukcií na tejto etikete. Prosíme, majte na pamäti, že pokiaľ je produkt Herbalife Nutrition použitý vo varenom/zahrievanom recepte, niektoré hodnoty vitamínov vo výslednom produkte môžu klesnúť v porovnaní s hodnotami na obale.